петък, май 3, 2024
НачалоНБАГолдън Стейт срази Бостън след драма с продължение (видео)

Голдън Стейт срази Бостън след драма с продължение (видео)

Стеф Къри бе автор на последните 5 точки в срещата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Голдън Стейт достигна до трета поредна и общо 13-та победа в НБА този сезон. На свой терен селекцията на Стив Кър срази лидера в Източната конференция Бостън със 132:126 след драма с продължение. Това бе второ поражение за Селтикс в последните им 10 мача в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Стеф Къри навъртя на сметката на Голдън Стейт 33 точки плюс 6 асистенции. Клей Томпсън добави 24. Джонатан Къминга се разписа със 17 точки и 7 борби.

Дерик Уайт бе най-резултатен за Бостън с 30 точки и 7 борби. Джейлън Браун го последва с 28, 8 борби и 7 асистенции. Джейсън Тейтъм остана с 15 точки, 8 борби и 7 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Гостите започнаха последната четвърт с преднина от 11 точки за 97:86, но това не отказа Голдън Стейт. Домакините стигнаха до продължение, след като навъртяха 35 срещу 24 точки за съперника в този период, водени от Стеф Къри, Клей Томпсън и Моузес Муди, за да фиксират равенство за 121:121.

В допълнителните 5 минути Уориърс поведоха с 4 точки след забивка на Трейс Джаксън-Дейвис за 125:121, но Бостън намали до 126:127 чрез Ал Хорфърд. 5 поредни точки на Стеф Къри във финалните 11 секунди се оказаха ключови за успеха на Голдън Стейт, който дойде при 132:126.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Утре сутрин в 5.00 ч. българско време Бостън ще играе срещу Сакраменто на Александър Везенков. На 23 декември Голдън Стейт пък бъде домакин на Вашингтон.