19.8 C
НачалоБългарияБерое с първа победа в НБЛ през 2023/2024 (видео)

Берое с първа победа в НБЛ през 2023/2024 (видео)

Даръл Дейвис и Антун Маричевич комбинираха 42 точки за "зелено-белите" в Шумен

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое откри сметката си с победи в НБЛ през 2023/2024. Отборът на Никола Василев надигра Шумен с 92:76 при визитата си във 2 кръг в шампионата при мъжете. Старозагорци имат в актива си и 1 загуба, докато „жълто-зелените“ са с баланс от 0-2.

НАЙ-ДОБРИ: Даръл Дейвис бе близо до трипъл-дабъл за Берое – 21 точки, 10 борби и 6 асистенции. Със същия точков актив в съблекалнята се прибра Антун Маричевич. Дарин Иванов вкара 14 точки. Карлос Пепин отбеляза 12 плюс 6 борби, 5 асистенции и 5 откраднати топки.

Ивайло Тонев бе над всички за Шумен с 32 точки, включително 5 тройки. Дейвид Ролинс финишира с 20. Брайън Камерън остана с 10 точки и 6 борби.

КЛЮЧЪТ: „Зелено-белите“ имаха минимална преднина в края на първото полувреме след 39:36. След паузата Ивайло Тонев и Дейвид Ролинс държаха Шумен близо до съперника, но Берое намери начин да си осигури двуцифрен аванс чрез Даръл Дейвис, Михаил Комбаков и Карлос Пепин за 69:55 в края на третия период. През последните 10 минути гостите държаха уверено инициативата.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 23 октомври Берое ще бъде домакин на Левски, докато два дни по-рано (б.а. – на 21-ви) Шумен ще има визита на Рилски спортист.