20.8 C
НачалоБългарияБерое взе аванс във финалната серия при жените (видео)

Берое взе аванс във финалната серия при жените (видео)

Тимът на Таня Гатева поведе с 1-0 в битката за златото

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое стартира с победа във финалната серия от женската А група. В зала „Младост“ селекцията на Таня Гатева надви Монтана 2003 със 79:76 като гост в първия мач от решителния етап в шампионата при дамите.

НАЙ-ДОБРИ: Жаклин Златанова оформи дабъл-дабъл за Берое – 22 точки и 11 борби. Матеа Тавич добави 17. Гергана Иванова се отчете с 12 точки, 5 борби и 5 асистенции.

Изабела Рамона бе най-добра за Монтана 2003 с 27 точки, 14 борби и 5 асистенции. Христина Иванова остави срещу името си 16, 11 борби и 6 асистенции. Евгения Нацкина остана с 10 точки.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ: Монтана 2003 имаше аванс от 16 точки през първото полувреме, но гостенките се върнаха в двубоя след 31:18 през третата четвърт. Берое измъкна успеха в края след няколко успешни наказателни удара на Жаклин Златанова и Матеа Тавич, оформили крайното 79:76.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Мач №2 между Монтана 2003 и Берое ще бъде на 18 април. В серията се играе до три победи от пет двубоя.