петък, май 3, 2024
НачалоБългария3 поред за Берое в НБЛ (видео)

3 поред за Берое в НБЛ (видео)

Старозагорци се справиха с Ямбол

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Берое спечели за трети пореден път в НБЛ. Пред своите фенове старозагорци се наложиха над Ямбол със 102:86 в мач от 24 кръг в шампионата при мъжете. „Зелено-белите“ имат в актива си общо 11 победи и 11 загуби и са седми в класирането, докато тимът на Александър Алексиев е с баланс от 7-15 на осмото място.

НАЙ-ДОБРИ: Келси Барлоу приключи с 23 точки, 8 борби и 5 асистенции за Берое. Александър Тодорович добави 20 и 6 борби. Дариъс Хол се разписа с 16 точки и 5 борби. Робърт Георгиев остави срещу името си 15. В първата си поява Даниел Пюрифой вкара 14 точки плюс 5 борби.

Трей Сампсън бе най-добър за Ямбол с 20 точки и 7 борби. С по 16 останаха Иван Лилов, Доминик Кристиано и Георги Герганов, като последният направи и 8 асистенции.

И ОЩЕ: Павел Маринов се завърна в игра за ямболии след пауза около три месеца. Крилото се задържа в игра 24 минути, в които се отчете с 1 точка, 3 борби и 8 асистенции.

Дебют с екипа на тима от Града край река Тунджа направи и гардът Камерън Бърханън, който остана на терена 9 минути и регистрира 1 борба и 2 асистенции.

КЛЮЧЪТ: В първите 20 минути двата състава си размениха по една четвърт. Първата бе за ямболии, които чрез Иван Лилов, Трей Сампсън и Доминик Кристиано, стигнаха до 22:19. Втората пък бе за старозагорци, които реагираха и чрез Робърт Георгиев, Дариъс Хол и Александър Тодорович, стигнаха до обрат за 47:43.

След паузата Берое направи серия от 15-7, дело на Дариъс Хол, Мартин Стефанов, Александър Тодорович и Келси Барлоу за 62:50. Ямбол отвърна чрез Георги Герганов и Трей Сампсън за 59:64. След това обаче Даниел Пюрифой, Робърт Георгиев и Келси Барлоу бяха точни за 79:66 в полза на домакините. В последните 10 минути Берое не изпусна лидерството и стигна до победата с крайното 102:86.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 15 март Берое ще гостува на Спартак Плевен, докато Ямбол ще приеме Академик Пловдив същия ден.