НачалоБългарияБерое без проблеми срещу Шампион 2006

Берое без проблеми срещу Шампион 2006

Десети успех за шампионките в женския шампионат

Берое се наложи над тима на Шампион 2006 със 101:59 като домакин в Стара Загора в мач от 11 кръг в първенството за жени. Победата бе десета за шампионките, които в миналия кръг допуснаха единственото си поражение до момента. Съставът на Шампион 2006 претърпя седма загуба от десет изиграни двубоя.

Единствено началните минути в срещата бяха по-равностойни, а до края на първата част домакините поеха водачеството и не го изпуснаха до края. Те поведоха с 31:18 след 10 минути игра, а на почивката авансът им превиши 20 точки – 59:33. През второто полувреме Берое също доминираше, като преди заключителните 10 минути водеше със 78:45.

Гергана Маданкова бе най-резултатна за старозагорския тим. Тя се отличи с 20 точки, 7 борби и 10 асистенции. Димана Костова се включи с 19 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Яна Карамфилова добави 18 точки, 4 борби и 4 асистенции.

За Берое на терена се появи и треньорът Жаклин Златанова, която реализира 6 точки и 1 асистенция за 7 минути игра.

Анджела Стамболян завърши с 26 точки и 5 борби за гостите, а Елена Драгоева се отчете с 13 точки, 3 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг през 2024 г. Берое ще гостува на Локомотив София на 5 януари, а ден по-късно Шампион 2006 ще приеме Рилски спортист в столицата.