14 C
НачалоЕвропаБарселона се пребори с Монако (видео)

Барселона се пребори с Монако (видео)

Девети успех за каталунците в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Барселона се изравни на четвъртото място в класирането на Евролигата с Монако. Това се случи, след като испанският гранд надви своя съперник с 69:63 като гост в мач от 13 кръг в турнира на богатите. Така двата тима вече имат еднакъв баланс – 9-4.

НАЙ-ДОБРИ: Никола Миротич завърши с 15 точки и 9 борби за Барселона. Кори Хигинс вкара 9. Ян Весели и Томаш Саторански добавиха по 8 точки, като първият овладя и 6 борби.

Майк Джеймс бе най-резултатен за Монако с 16 точки. Донатас Мотеюнас вкара 11. Адриен Морман остана с 10 точки.

КЛЮЧЪТ: Барса използва нападението си след почивката, за да стигне до аванс от 18 точки за 58:40 в края на третия период. Майк Джеймс се опита да тласне отбора си към обрат с 8 поредни точки в последната четвърт, но единственото нещо, което домакините успяха, бе да намалят изоставането си.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 16 декември Барселона ще излезе срещу Панатинайкос, докато Монако ще има за съперник АЛБА Берлин.