събота, май 4, 2024
НачалоБългарияАкадемик с първа победа в женския шампионат (видео)

Академик с първа победа в женския шампионат (видео)

Пловдивчанки издържаха срещу Дунав 2016 в Русе

Академик Пловдив се наложи над Дунав 2016 с 69:68 (20:13, 11:20, 15:19, 23:16) като гост в Русе в двубой от четвъртия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Пловдивчанки постигнаха първа победа от началото на сезона, а завърналият се в елита състав от Русе допусна четвърта поредна загуба.

Двата тима изиграха интересен сблъсък с поделено надмощие, но по-добра последна четвърт бе в основата на успеха на Академик Пловдив. Гостите започнаха уверено и поведоха с 20:13 след първата четвърт, но до почивката баскетболистките на Дунав 2016 наваксаха изоставането си и взеха две точки аванс – 33:31. Последва равностойна трета част, в чийто край домакините дръпнаха с 52:46. В заключителния период пловдивчанки не допуснаха противникът да се откъсне повече в резултата, като при оставащи две минути и половина поведоха с 62:61 и удържаха водачеството до края на срещата.

Анастасия Калева бе най-полезна за Академик и завърши с дабъл-дабъл от 23 точки и 18 борби, а Златка Кьосева и Мила Кръстева добавиха по 13 точки. Кръстева овладя и 12 борби.

За Дунав най-резултатна бе Зехра Салим със 17 точки и 9 борби, а Кристиана Маркова се включи с 13 точки и 5 борби.

В началото на ноември в шампионата предстои пауза заради събирането на националния тим за старта на европейските квалификации, а след това на 18 ноември Дунав 2016 ще гостува на Шоутайм във Варна, докато Академик Пловдив приема Монтана 2003.