8.9 C
НачалоБългарияЗагуба за Шумен в първата контрола в Сърбия

Загуба за Шумен в първата контрола в Сърбия

Отборът на Янко Янков отстъпи на Лесковац

Шумен допусна загуба в първата си контрола в Сърбия. Селекцията на Янко Янков отстъпи на Лесковац със 75:90 в западната ни съседка.

Домакините достигнаха до двуцифрен аванс след едно полувреме, повеждайки с 47:37. След паузата българският тим намали пасива си до 5 точки, но през последната четвърт Лесковац отново си върна комфортната преднина, достигайки до 15 точки в своя полза.

Както преди ден стана ясно, Шумен ще изграе общо три приятелски срещи на сръбска земя. След това за тима предстоят мачове с Черно море Тича на 27 септември у дома, както и визита на Спартак в Плевен на 2 октомври.

Новият сезон за Шумен в НБЛ ще започне на 8 октомври с гостуване на Черноморец.