7.9 C
НачалоЕвропаАкадемик Пловдив завърши втори в групата си от втория етап в Балканската...

Академик Пловдив завърши втори в групата си от втория етап в Балканската лига (видео)

Тимът на Йордан Янков не успя срещу Апоел Холон

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Академик финишира на второ място във втория етап на Delasport Балканска лига. В зала „Колодрума“ тимът на Йордан Янков отстъпи на Апоел Холон със 70:97 в последния си мач от група G в турнира. Пловдивчани имат в актива си 2 победи и 2 загуби.

НАЙ-ДОБРИ: Тону Гуджино вкара 18 точки за Академик Пловдив. Капитанът Васил Бачев добави 10. Томислав Минков и Мартин Сотиров останаха с по 9 точки.

Нейтън Сестина бе най-резултатен за Апоел Холон с 22 точки. Максим Де Зеув реализира 12. Тайръс Макгий се отчете с 11 точки.

РАЗВИТИЕТО: Двубоят започна равностойно, но постепенно гостите взеха превес и натрупаха преднина от 9 точки след първата четвърт. Във втората Академик започна с 5-0, но израелският тим отново си върна контрола и със солидна игра в защита направи аванса си 14 точки на голямата почивка. В третата част постепенно Апоел успя да прибави още 6 точки към аванса си.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Академик Пловдив ще участва във Финалната четворка в Delasport Балканска лига, заедно с Берое, Апоел Холон и Галил Гилбоа.

Заб.: Поради технически причини, независещи от нас, към този момент онлайн статистиката не е достъпна.