НачалоБългарияАкадемик грабна трофея от надпреварата в Пловдив

Академик грабна трофея от надпреварата в Пловдив

Селекцията на Йордан Янков стигна до победата със силен финален щурм

Академик трумфира на турнира в Пловдив, чийто домакин бе този уикенд. В своята зала „Сила“ селекцията на Йордан Янков победи ЦСКА със 76:68 във финала на надпреварата.

Джейлън Минет се разписа с 16 точки за Академик. Джъстин Маккол вкара 13. Тайлър Криймър добави 11 точки.

Венцислав Петков бе над всички за ЦСКА с 20 точки.

Пловдивчани стартираха силно и спечелиха първата четвърт със 17:11, а втората завърши при 26:21 за ЦСКА. Така на полувремето резултатът беше 38:37 в полза на домакините.

В третата четвърт ЦСКА спечели с една точка – 16:15, а в последната Академик се вдигна на щурм и след 23:15 в нея стигна до победата и до трофея от турнира.

Следващата контрола на Академик ще бъде на 22 септември срещу Миньор 2015.