вторник, април 30, 2024
НачалоБългарияОспорвани мачове в ББЛ А група, баскетболист с куадрупъл-дабъл

Оспорвани мачове в ББЛ А група, баскетболист с куадрупъл-дабъл

Цветан Тодоров от Бавни и яростни бе автор на рядкото постижение в баскетбола

Много оспорвани мачове се изиграха днес в ББЛ А група, а баскетболист на Бавни и яростни записа куадрупъл-дабъл.

Чардафон спечели дербито на кръга в регион Център, след като надви драматично Вихър с 87:86 в залата в Троян. Първата четвърт вървеше кош за кош, а след 10 минути игра баскетболистите на Дечо Коешинов имаха предимство при 18:17. През втория период преднината в тяхна полза достигна 9 точки, но на почивката авансът им отново бе минимален – 37:36. Мачът продължи да бъде много оспорван и след паузата, а преди последната част разликата отново бе точка – 62:61. В решителната четвърт последваха няколко обрата, като отборът от Габрово успя да измъкне успеха в края.

Георги Ненов бе най-резултатен за победителите с 25 точки и 8 борби. Димитър Радев отбеляза 20 точки, с 18 е Димитър Тодоров. За Вихър над всички бе Стоян Милчев с 39 точки и 14 борби. Георги Стоянов реализира 24, с 12 и 7 борби е Тодор Георгиев.

Невероятно постижение направи капитанът на Бавни и яростни Цветан Тодоров. Той постигна куадрупъл-дабъл при победата на неговия тим срещу Дунав Русе с 94:56. Баскетболистът завърши срещата с 31 точки, 15 борби, 16 асистенции и 13 откраднати топки за цял мач без смяна. Единствено първите минути на срещата бяха равностойни, след което отборът от Плевен започна да трупа разлика и не изпусна контрола до края.

Бавни и яростни играха едва с шестима души днес, като петима от тях завършиха с двуцифрени показатели. Иван Петров се отчете с 23 точки и 12 борби. Зоран Йовановски записа 18 точки и 7 борби, Деян Костов реализира 12 точки, а с 10 и 8 борби е Георги Георгиев. За Дунав Георги Иванов отбеляза 11 точки, 10 има Стоян Ганев.

В дербито на Изток Шоутайм се наложи над Светкавица с 80:77 в среща, изиграна в залата на Икономическия университет във Варна. Отборът от Търговище поведе с 18:17 след 10 минути, но на почивката съперникът му обърна за 44:37. След паузата Светкавица за кратко изравни, но преди последната част домакините имаха почти минимално предимство 56:54. Драмата продължи до последно, но след силна серия в средата на заключителната четвърт, варненци измъкнаха успеха.

Красимир Димитров завърши с 22 точки и 9 борби за победителите. Берк Мехмед отбеляза 20 точки, с 10 е Никола Николов. Димитър Янчев бе над всички за гостите с 37 точки, а дабъл-дабъл от Калоян Стоянов има 13 точки и 10 борби.

На Запад страхотен мач изиграха Правец и Микс, като съставът на Иван Коцев спечели с 86:80 след продължение. Двубоят премина през невероятни обрати, като в един момент Микс имаше аванс от цели 15 точки, преди нов обрат за победителите. Правец взе преднина в първата част, но Микс я заличи до почивката и тя дойде при равенство – 31:31. Третата част бе категорично за столичани – 20:8, но Правец не се отказа и се бори до последно, за да изравни резултата – 68:68 с кош на Евгени Василев 7 секунди преди сирената. Василев пропусна да даде успех в редовното време за своите веднага след това, а Денис Василев не успя да вкара финалния опит за Микс. Така се стигна до добавени 5 минути, в които Правец направи една серия от 10-0, за да изкопчи победата.

23 точки и 18 борби за успеха записа Павлин Ганчев, 22 вкара Евгени Василев, 14 – Костадин Лазаров, 11 точки и 12 борби – Данаил Христов. 31 за Микс вкара юношата на Рилски спортист Христо Бъчков, плюс 18 борби, 22 добави Денис Василев.