НачалоБългарияOбрат за Балкан-2, победа и за Фаб Файв

Oбрат за Балкан-2, победа и за Фаб Файв

Двубоите се проведоха в „Овергаз Арена“, в София

Балкан-2 и Фаб Файв спечелиха мачовете си от регион Запад на ББЛ А група. Двубоите се проведоха в „Овергаз Арена“, в София.

Балкан-2 постигна драматичен обрат срещу Микс със 76:73, след като изоставаше през целия мач, като така остави опонента си без успех до момента.

Столичният тим вкара първите 8 точки в срещата, а след 10 минути игра имаше двуцифрен аванс при 19:9. На няколко пъти „зелените“ се доближаваха само на 2 през втория период, но на почивката предимството отново бе за съперника – 38:34. Играта продължи да бъде много равностойна и след паузата, а преди заключителната четвърт разликата от 4 точки се запази – 62:58 за Микс. Домакините продължиха да водят и в оставащото време. Те обаче не успяха да отбележат в последните три минути на мача. Водени от Александър Гавалюгов, балканци направиха серия от 10-0 и след кош в последните секунди именно на гарда измъкнаха успеха.

Александър Гавалюгов бе и най-резултатен за успеха на втория тим на Балкан с 32 точки. Иво Корестилов добави 14. С 12 точки и 9 борби финишира Михаил Гавазов.

За Микс по 14 точки вкараха Виктор Германов и Павел Теофилов (8 борби).

Във втората среща Фаб Файв не допусна изненада срещу друг отбор без успех до момента – Волтрон, побеждавайки го с 80:71.

Баскетболистите в черни екипи започнаха много силно мача и след първата четвърт се откъснаха с 21:11. Двата тима играеха на приливи и отливи през втория период, като Фаб Файв не изпусна водачеството си и на почивката бе напред с 48:34. Преднината на тима достигна 17 точки след паузата и въпреки че в края Волтрон се доближи само на 5, до обрат така и не се стигна.

Георги Христов оформи дабъл-дабъл за победителите от 19 точки и 10 борби. Александър-Марко Милър отбеляза 17 точки. 13 точки вкара Георги Кръстев, 10 добави Денис Петков.

За съперника над всички с 22 точки бе Стоян Кайнаров. Борис Войков се отчете с 19 точки и 8 борби, а Минко Цветанов наниза 10 точки.