Aлександър Янев: Когато искаме да побеждаваме във важни двубои, не можем да допускаме 95 точки

Искам Берое да играе в защита, да се хвърля с енергия за всяка една топка, казва крилото

462

Знаехме, че ще ни бъде трудно като гости в Плевен. Изиграхме много лоша трета част и може би това повлия на крайния резултат. Когато искаме да побеждаваме във важни двубои, не можем да допускаме 95 точки, което е много. Не знам на какво се дължи. На всяка една тренировка говорим за защита и това как трябва да започнем да пазим. За пореден мач не успяваме. Надявам се по-нататък да играем по друг начин„, каза капитанът на Берое Александър Янев след загубата от Спартак с 83:95.

В третата част вкарахме само 7 точки, но освен това, Спартак имаше 25 точки. Те в първите три части имат средно по толкова. Това означава, че нищо не пазим. Без защита няма как да се получат нещата. Ако всеки си мисли, че проблемът е в нападение и как да отиде да вкара кош, няма как да стане по този начин. Трябва да се мисли първо върху отбраната, така се печелят мачове„, допълва баскетболистът на старозагорци, който грабна 9 борби в Плевен плюс 5 точки.

„Искам Берое да играе в защита, да се хвърля с енергия за всяка една топка, а не да гледаме накрая кой е вкарал 20 точки. Важно е да играем в защита, така се печелят мачове, така се печелят титли. Идва Купа на България, ако мислим, че ще се надвкараме с някой отбор, няма да стане така. Имаме много върху какво да работим. Ще тренираме“, добави Александър Янев.

На 1/4-финалите за Купата ще се изправим срещу Черноморец, но това не означава, че ще бъде лесен мач. Отслабени са малко, в различен състав са, но аз мисля, че ще бъде съвсем нормален двубой и ако играем както срещу Спартак и гледаме кой колко е вкарал, ще си тръгнем за Стара Загора още същия ден. Нямаме шансове с тази игра„, смята крилото.

Имаме възможности, имаме добър състав. Надявахме се, че ще можем да направим нещо този сезон. Както видяхте, през първото полувреме правим елементарни грешки и ни вкарват 20 точки от контраатака. Третата част излизаме без желание, не знам на какво да отдам това. Не можем да играем по този начин. Това не е нашият отбор и ние не искаме да играем по този начин. Трябва нещо да се промени„, е мнението на Александър Янев.

Спартак отказа Берое с перфектна трета част (видео)

Предишна статияДимитър Маринчешки: Важна победа за нас
Следваща статияИГРАЧ НА ВЕЧЕРТА: Георги Боянов