сряда, май 1, 2024
НачалоНБА60 точки на Брадли Бийл не спряха Филаделфия (видео)

60 точки на Брадли Бийл не спряха Филаделфия (видео)

Гардът изравни клубен рекорд във Вашингтон

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Брадли Бийл изравни рекорда във Вашингтон за най-много отбелязани точки в един мач, но и това не успя да спре Филаделфия. Сиксърс отказаха съперника със 141:136, записвайки пета поредна домакинска победа в НБА.

НАЙ-ДОБРИ: Брадли Бийл последва примера на Стеф Къри отпреди няколко нощи и наниза 60 точки, за да повтори бившия играч на Уизърдс Гилбърт Аренас. Гардът, който за първи път в кариерата си преминава тази граница, стори това след 20/35 при стрелбата си от игра, включително 7/10 от тройката, 13/15 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Ръсел Уестбрук се отчете с дабъл-дабъл от 20 точки и 12 асистенции плюс 8 борби. Девис Бертанс вкара 17.

Джоел Ембийд бе най-добър за Филаделфия с 38 точки и 8 борби. Сет Къри отбеляза 28. Тобайъс Харис и Шейк Милтън приключиха с по 19 точки.

И ОЩЕ: Брадли Бийл реализира 32 точки през първото полувреме, което го поставя до легендата Майкъл Джордан и до Гилбърт Аренас. Тримата са единствените в историята на Уизърдс, отбелязали по 30 точки за полувреме през последните 20 години.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Сиксърс приключиха всичко в последните 3 минути със серия от 8-0, дело на Джоел Ембийд, с което си осигуриха успеха и останаха непобедени у дома в лигата през този сезон.

КАКВО ПРЕДСТОИ: След по-малко от 24 часа Филаделфия ще излезе срещу Бруклин, а на 8 януари Вашингтон ще гостува на Бостън.