събота, май 11, 2024
НачалоБългария3 поред за ЦСКА-2 в ББЛ А група

3 поред за ЦСКА-2 в ББЛ А група

Баскетболистите на Христо Ценов се наложиха над Микс

ЦСКА-2 записа трета поредна победа в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна в столичната зала „Триадица“, тимът надви Микс с 97:81, след като водеше през цялото време. След този двубой „червените“ са с баланс 5-3 в шампионата, докато съставът на Теди Буков е с 2-7.

Баскетболистите на Христо Ценов започнаха да трупат разлика още в началните минути и след първата част се откъснаха с 30:19. През втория период играта бе доста по-оспорвана, като дори съперникът им намали само на 4, но на почивката „армейците“ увеличиха до 52:43.

Резултатността продължи да бъде висока и след паузата. ЦСКА бързо отново натрупа двуцифрена преднина и преди последната четвърт вече водеше с 81:63. Микс обаче не се отказа и 5 минути преди края намали на 11 точки, но нямаше сили за пълен обрат.

Димитър Генов бе най-резултатен за победителите с 21 точки. По 20 вкараха Кристиян Челенков и Владимир Нанкински (9 борби). Малко не стигна на Мартин Русев за трипъл-дабъл, като той завърши с 15 точки, 10 борби и 9 асистенции. Александър Александров добави 11 точки.

За Микс над всички бе включилият се от пейката Борислав Николов с 25 точки и 5 асистенции. Марио Боянов отбеляза 19 точки. С 15 и 12 борби остана Любомир Недков.