9.9 C
петък, май 3, 2024
НачалоБългария24 часа по-късно: Спартак грабна победата с лекота в двубоя с Миньор...

24 часа по-късно: Спартак грабна победата с лекота в двубоя с Миньор 2015

Две поред за плевенчани в родния елит

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Спартак постигна втора поредна победа в мъжкия ни елит през този сезон. На свой терен плевенчани се наложиха над Миньор 2015 с 92:57 в мач от 2 кръг в родния елит. Отборът на Любо Минчев е с баланс от 2-0, докато този на Георги Младенов има 2 загуби.

НАЙ-ДОБРИ: Николай Стоянов поведе колоната на реализаторите за Спартак с 18 точки и 9 борби. Джон’Ил Фъджет се включи от пейката с 15. Андрю Гордън добави 14 точки и 6 борби. Родни Първис вкара 11.

Александър Милов единствен финишира с двуцифрен точков актив за Миньор 2015 – 15 точки.

И ОЩЕ: Срещата бе подновена след 24-часово забавяне и едно полувреме игра при резултат 43:34 в полза на плевенчани. Двубоят бе прекъснат в неделната вечер, заради авария в електрозахранването в района на зала „Балканстрой“, в Плевен.

РАЗВИТИЕТО: След като двата тима отново се появиха в игра днес домакините от Спартак бяха по-съсредоточени и чрез Николай Стоянов, Родни Първис, Брайънт Томас и Ивко Ивков стигнаха до 63:44 в края на третата част. В четвъртия период Миньор отвърна чрез Лъчезар Тошков, Данило Аранитович и Александър Милов, за да намали до 50:63, но Спартак не се забави и се изстреля напред с 30 точки чрез Николай Стоянов, Ивко Ивков, Джон’Ил Фъджет и Брайънт Томас, с което си гарантира успеха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 21 октомври Миньор 2015 ще гостува на ЦСКА, докато ден по-късно (б.а. – на 22-ри) Спартак ще бъде домакин на Черноморец.