вторник, април 30, 2024
НачалоБългария17-ти успех за Черноморец в НБЛ този сезон (видео)

17-ти успех за Черноморец в НБЛ този сезон (видео)

Бургазлии надвиха Академик Пловдив

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Черноморец записа втора поредна и общо 17-та победа в НБЛ този сезон. В своята зала „Бойчо Брънзов“ момчетата на Васил Евтимов се справиха с Академик с 93:85 в мач от 20 кръг в родния шампионат.

И ОЩЕ: Вицешампионите имат в актива си и 3 загуби, с което остават на върха в първенството. Пловдивчани са с баланс от 6-14 и са десети.

НАЙ-ДОБРИ: Шон Смит завърши с 19 точки и 6 борби за Черноморец. По 15 вкараха Травис Макконико (5 асистенции), Христо Захариев (5 борби, 9 асистенции) и Андрей Иванов (6 борби). Ладериан Грифин регистрира 12 точки.

Джъстин Маккол бе най-резултатен за Академик с 19 точки и 6 борби. Филип Хенри се включи от пейката с 16. Ренел Къмингс остана с 15 точки, 5 борби и 5 асистенции.

КЛЮЧЪТ: През първото полувреме двата състава си размениха по една част, като след изиграването му Черноморец все пак бе напред с 46:43, воден от Травис Макконико и Христо Захариев. След паузата бургазлии увеличиха преднината си до 11 точки с помощта на Христо Захариев, Шон Смит и Андрей Иванов. Академик отвърна чрез Джъстин Маккол, Кръстомир Михов и Ренел Къмингс за 56:60. „Акулите“ обаче не се огънаха и фиксираха 73:65 в своя полза. През последната четвърт гостите не се отказаха и чрез Мартин Маринов и Ренел Къмингс се доближиха на 4 точки. Черноморец си осигури победата след успешни акции на Ладериан Грифин, Шон Смит, Андрей Иванов и Травис Макконико, които оформиха крайното 93:85.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 10 февруари Черноморец ще бъде домакин на Шумен, докато същия ден Академик Пловдив ще приеме Черно море Тича.