13.5 C
НачалоБългарияЯмбол преодоля 30-те точки на Георги Кендеров и спечели в Шумен

Ямбол преодоля 30-те точки на Георги Кендеров и спечели в Шумен

Силно първо полувреме за отбора на Александър Алексиев

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Ямбол записа втора победа в НБЛ през този сезон. Отборът на Александър Алексиев се наложи над Шумен с 84:68 като гост в мач от 6 кръг в родния шампионат. Ямболии имат в актива си и 3 загуби, което ги поставя на седмо място в класирането, докато „жълто-зелените“ имат 1 успех и 5 поражения и са осми.

НАЙ-ДОБРИ: Трей Сампсън даде тон на Ямбол с 18 точки и 8 борби. Декуан Морис добави 16. Доминик Кристиано дебютира с 13 точки за 15 минути след силно включване от пейката.

Георги Кендеров обнови личния си рекорд по резултатност в НБЛ, след като отбеляза 30 точки за Шумен плюс 5 борби след 11/19 при стрелбата си игра. Ореолуапо Идоу остана с 19 и 14 борби.

КЛЮЧЪТ: Ямболии си осигуриха комфортен аванс след едно полувреме, след като във втората четвърт лимитираха съперника до 8 точки, отвръщайки с 23 точки, водени от Трей Сампсън, Павел Маринов, Декуан Морис и Иван Лилов, за 44:25 на голямата почивка. След паузата преднината на гостите стана 26 точки, но домакините се вдигнаха и чрез Георги Кендеров, Ореолуапо Идоу, Николай Георгиев и Константин Паисиев сведоха пасива си до 12 точки за 52:64. През последната част Ямбол не изпусна инициативата и стигна до успеха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 26 ноември Ямбол ще приеме Балкан, докато същия ден Шумен ще бъде домакин на Спартак Плевен.