НачалоНБАЮта мина през Филаделфия (видео)

Юта мина през Филаделфия (видео)

Джаз с втори триумф в последните си шест мача в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Юта спечели за втори път в последните си шест мача в НБА.
„Джазмените“ бяха категорични срещу Филаделфия след 120:85 у дома, за да поставят в актива си общо девета победа в лигата през 2021/2022.

НАЙ-ДОБРИ: Боян Богданович бе безпощаден и остави на сметката на Юта 27 точки плюс 6 борби. Джордан Кларксън добави 20 и 7 борби. Руди Гобер оформи дабъл-дабъл – 15 точки и 17 борби.

Шейк Милтън бе най-резултатен за Филаделфия с 18 точки. Тайрис Макси вкара 16. Тобайъс Харис остана с 12 точки и 5 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Джаз стартираха втората част със серия от 14-0, в която дейно участие имаше и Джордан Кларксън, за да излязат напред с 44:28. Преди почивката домакините направиха аванса си 23 точки, като до края не го изпуснаха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 18 ноември Юта ще приеме Торонто, а Филаделфия ще гостува на Денвър.