НачалоБългарияШумен-2 и ЦСКА спечелиха дербитата в ББЛ А група

Шумен-2 и ЦСКА спечелиха дербитата в ББЛ А група

Много мачове от ББЛ А група се изиграха в неделния ден

Много мачове от ББЛ А група се изиграха в неделния ден.

Шумен-2 спечели дербито на върха в регион Изток, след като на свой терен победи ИУ с 81:61, нанасяйки му едва втора загуба за сезона.

Домакините започнаха много силно мача и след 10 минути игра се откъснаха с 19:7. За кратко ИУ намали пасива си само на 5 в средата на втория период. След това обаче съперникът му отново натрупа аванс и на почивката разликата в негова полза се запази – 41:29. Много силно за тима стартира Милош Чойбашич, вкарал 17 от точките до момента. Преднината на Шумен-2 достигна 22 точки след паузата, а преди последната четвърт той бе напред с 62:46. В оставащото време домакините поддържаха двуцифрена преднина и нямаха проблем да спечелят убедително.

В основата на успеха бяха някои от баскетболистите, играли в събота в мача на първия отбор срещу Левски в НБЛ. Над всички бе центърът Милош Чойбашич с 30 точки и 20 борби. Виктор Серафимов се отчете с 14 и 8 асистенции. Близо до трипъл-дабъл с 11 точки, 11 борби и 8 асистенции бе Константин Паисиев, а 11 добави Ростислав Тончев. За ИУ Николай Маринов записа 16 точки и 7 борби. Емил Михалев е с 11 и 10 борби, а Александър Подскочиев добави 10 точки и 8 борби.

На Запад ЦСКА спечели дербито с Хебър със 77:64 в столичната зала „Триадица“.

Двубоят започна с много грешки и от двете страни. Водени от Димитър Генов обаче, „червените“ имаха леко предимство и в края на първата част водеха с 22:18. Авансът на столичния тим стана двуцифрен през втория период, но след силния му край на почивката баскетболистите на Веселин Веселинов намалиха до 35:36. Подемът в играта на Хебър продължи и след паузата, като тимът стигна до пълен обрат след 10 поредни точки. Малко след това разликата стана и двуцифрена, но ЦСКА отвърна със серия от 18-2 и си върна водачеството, а преди последната част бе напред с 56:54. В оставащото време играчите на Христо Ценов продължиха да увеличават преднината си и спечелиха убедително.

Най-резултатен за успеха бе Димитър Генов с 27 точки. Асен Попов записа дабъл-дабъл – 15 и 15 борби, а 12 точки добави Владимир Нанкински. За Хебър Станислав Славейков реализира 17 точки с 11 борби. Стилиян Иванов се отчете с 13. 11 точки има Герасим Николов, а 10 добави Денис Петков.