неделя, април 28, 2024
НачалоБългарияЧерноморец издържа срещу Левски в контрола

Черноморец издържа срещу Левски в контрола

Двата тима излязоха един срещу друг в зала "Триадица"

Отборът на Черноморец победи Левски със 72:70 (16:19, 17:11, 17:21, 22:19) в контролна среща, играна в зала „Триадица“ в София. Двата тима се готвят за началото на новия сезон в Националната баскетболна лига.

За носителя на Купата на България Левски двубоят бе генерална репетиция за битката за Суперкупата на страната срещу шампиона Балкан на 1 октомври в Ботевград.

Сред публиката в залата бе и старши-треньорът на Балкан Петър Златанович в компанията на помощника си Васил Христов.

Баскетболистите на Левски започнаха по-добре и поведоха с 19:16 след първата четвърт. Гостите изравниха в началото на втората част и в следващите 3 минути обърнаха до 26:21 в своя полза. Оспорваната игра продължи, „сините“ за кратко пак излязоха напред след серия от 6-0 при 27:26, но Черноморец си върна водачеството и на почивката имаше аванс от 33:30.

Последва равностойна трета четвърт, в която двата тима си разменяха водачеството, а преди последните 10 минути Левски водеше с 51:50. Домакините взеха 6 точки преднина при 60:54, но бургазлии бързо изравниха за 60:60 6 минути преди финала на мача. Черноморец водеше с 4 точки – 67:63 при оставащи по-малко от три минути и не изпусна инициативата до края.

Най-резултатен за победителите бе Травис МакКонико с 20 точки.

За Левски Алекс Симеонов завърши с 14 точки.