петък, май 3, 2024
НачалоЕвропаФенербахче удари Армани насред Милано (видео)

Фенербахче удари Армани насред Милано (видео)

Марко Гудурич вкара 17 точки в коша на италианците

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Фенербахче спечели за четвърти пореден път в Евролигата. Отборът на Саша Джорджевич надделя над Армани Милано със 71:60 като гост в мач от 25 кръг в турнира на богатите. Турският гранд е с баланс от 11-10 и е 10-ти, докато италианците са с 15 победи и 7 загуби и са трети.

НАЙ-ДОБРИ: Марко Гудурич отбеляза 17 точки за Фенербахче плюс 6 асистенции. Девин Букър добави 14 и 8 борби. Акиле Полонара и Исмет Акпинар вкараха по 8 точки.

Бен Бентил бе най-резултатен за Армани Милано с 12 точки. Малкълм Дилейни се разписа с 11 и 5 асистенции. Девън Хол и Николо Мели останаха с по 9 точки.

КЛЮЧЪТ: Това бе най-ниско резултатният двубой за селекцията на Еторе Месина в надпреварата през този сезон. За да постигнат това, „фенерите“ лимитираха съперника до 9 точки в последната четвърт, отговаряйки със 17.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 8 февруари Фенербахче ще приеме Реал Мадрид, а Армани Милано ще премери сили с Жалгирис.