17.4 C
НачалоБългарияУспешно начало на сезона за Енигма в ББЛ А група

Успешно начало на сезона за Енигма в ББЛ А група

Тимът от столицата победи Спартак Сандански

Енигма Фойерверк постави успешно начало на новия сезон в ББЛ А група. В столичната зала „Триадица“ тимът победи Спартак Сандански с 98:56 в мач от 1 кръг в регион Запад.

Шон Стокуа отбеляза 22 точки за Енигма плюс 5 борби. Кирил Райков добави 21, 8 борби и 6 асистенции. Радослав Колев приключи с 12 точки и 6 борби.

Никола Кольов бе най-резултатен за Спартак Сандански с 12 точки. Христо Тодоров остана с 10.

В игра за Енигма днес се появи и рожденикът Христо Николов, който допринесе с 4 точки, 4 борби и 1 асистенция за 8 минути. Неговият отбор взе инициативата още в първите 10 минути, след които поведе с 24:14. До почивката столичани не намалиха оборотите и направиха аванса си 25 точки, а до финалната сирена не изпуснаха лидерството.

На 11 октомври Енигма ще играе срещу втория тим на Миньор 2015, докато два дни по-късно Спартак Сандански ще спори с Волтрон.