НачалоБългарияУспехи за Вихър Айтос и Балкан-2 в ББЛ А група

Успехи за Вихър Айтос и Балкан-2 в ББЛ А група

Ето и всички резултати във втория ешелон през миналия уикенд

Много мачове от ББЛ А и Б групи се изиграха през миналия уикенд.

В дербито на регион Юг Вихър Айтос срази Хасково с 89:87, нанасяйки му едва втора загуба за сезона. Двубоят в пловдивската зала „Сила“ бе много оспорван, като двата тима се нуждаеха от продължение, за да определят крайния победител.

Срещата започна с висока резултатност, като след 10 минути игра баскетболистите на Дечо Коешинов водеха с 23:21. Те имаха предимство до средата на втория период, когато съставът на Янко Желев направи нов обрат и на почивката бе напред с 43:39. Хасково поддържаше аванс от няколко точки през цялата трета четвърт, а преди последната се оттегли при 65:59 в своя полза. Вихър не се отказа и 9 секунди преди края изравни за 79:79. Съперникът му получи шанс да спечели мача още в редовното време, но пропуск от тройката прати срещата в добавени пет минути. Драмата продължи до последно с нови размени на водачеството. Три секунди преди края Стоян Милчев отново изведе отбора от Айтос напред с 89:87. Ивайло Тонев пробва да донесе успеха на тима си със сирената, но пропусна и победата отиде за Вихър.

Константин Коев завърши с 35 точки и 14 борби за победителите. Дабъл-дабъл оформиха още Стоян Милчев (23 точки и 13 борби) и Стоян Петков (14 точки и 11 борби). За Хасково Ивайло Тонев игра без смяна за 44 точки и 12 борби, а Динко Христов приключи с 22 точки и 10 борби.

Балкан-2 нанесе десета загуба от началото на сезона на Волтрон, след като в единствения мач от регион Запад, изигран в столичната зала „Триадица“, го победи с 99:65.

„Зелените“ поведоха още в началните минути, като след първата четвърт бяха напред с 26:20. Те започнаха много силно втория период и дръпнаха с 18, но след силен край на полувремето, съперникът им намали за 34:43. Играта започна равностойно след паузата. Волтрон обаче не успя да вкара кош от игра в последните четири минути на тази част, балканци направиха серия от 23-1 и се откъснаха със 73:42. Това се оказа и преломният момент в мача, като до края баскетболистите на Мирослав Ралчев нямаха проблем да задържат преднината си и да спечелят.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за победителите с 31 точки (6 тройки) и 10 асистенции. Кристиян Василев се отчете с 28 точки и 12 борби, 22 добави Михаил Гавазов. За Волтрон Васил Костов записа 21 точки и 8 борби, Денислав Иванов остана с 12 точки.