13.5 C
НачалоНБАСъс силен финален щурм Клипърс се наложиха над Чикаго (видео)

Със силен финален щурм Клипърс се наложиха над Чикаго (видео)

"Ножиците" заличиха пасив от 14 точки

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Клипърс спечелиха за трети пореден път в НБА. „Ножиците“ се справиха със съпротивата на Чикаго след 112:102 у дома, като вече имат баланс от 41-21 на четвъртото място в Западната конференция.

НАЙ-ДОБРИ: Пол Джордж финишира с 22 точки, 5 борби и 9 асистенции за Клипърс. Кауай Ленърд добави 19 и 9 борби. Норман Пауъл се включи от пейката с 18 точки.

ДеМар ДеРоузън бе най-добър за Чикаго с 24 точки, 8 борби и 10 асистенции. Никола Вучевич регистрира 22 и 11 борби. Коби Уайт остана с 19 точки и 5 борби.

КЛЮЧЪТ: Гостите имаха аванс от 14 точки в третия период, но тимът от Ел Ей направи серия от 23-9, за да стигне до равенство за 69:69. В последната четвърт Клипърс навъртяха общо 29 точки, възползвайки се от пропуските на съперника, за да стигнат до обрат и победа, оформяйки крайното 112:102.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 11 март Клипърс ще бъде домакини на Милуоки. Ден по-късно Чикаго ще спори с Далас.