5.2 C
НачалоБългарияПърви успех на Академик при жените този сезон

Първи успех на Академик при жените този сезон

Пловдивчанки надвиха Локомотив София у дома

Академик Пловдив победи Локомотив София с 68:66 като домакин в отложен мач от 2 кръг във Втората тройка на женското първенство. Успехът бе първи за пловдивчанки в тази фаза на шампионата и първи от началото на сезона. Съставът от София пък допусна втора загуба в този етап.

Домакините изоставаха с 5 точки след първите 10 минути, а през втората част състезателките на Локомотив увеличиха още аванса си до 43:33 на почивката. Академик Пловдив изигра по-добра трета четвърт и изравни за 53:53 преди последния период. Анастасия Калева отбеляза кош за домакините 49 секунди преди края на двубоя за 67:66, а с успешен наказателен удар оформи крайния резултат.

Анастасия Калева бе най-резултатна за Академик, завършвайки със 17 точки, 3 борби и 4 асистенции. Златка Кьосева добави 16, 5 борби и 7 откраднати топки. Анна Минкова се разписа с 15 точки и 5 борби.

За Локомотив София Магдалена Георгиева реализира 21 точки. Мина Василева остана с 14 и 5 борби.

На 25 февруари предстои нов мач между Локомотив и Академик, но той ще бъде в София.