петък, май 3, 2024
НачалоБългарияПравец и Миньор 2015 с победи в ББЛ А група

Правец и Миньор 2015 с победи в ББЛ А група

Двата отбора се справиха съответно с Енигма и Спортист Своге

Правец и Миньор 2015 спечелиха последните си мачове от регион Запад на ББЛ А група, които се проведоха в столичната зала „Триадица“.

Правец нанесе четвърта поредна загуба на Енигма Фойерверк, след като спечели първия двубой с 81:76.

Баскетболистите на Иван Коцев поведоха с 11:2 малко повече от две минути след началото, но след първата част съперникът им изравни за 21:21. Енигма стигна до пълен обрат през втория период и на почивката водеше с 40:33. Резултатността се вдигна значително след паузата. Столичният тим поддържаше аванс от няколко точки, но преди решителните 10 минути от него останаха едва 2 точки – 62:60. Заключителната четвърт започна със смени на водачеството, като Правец взе леко предимство в края и измъкна успеха.

Данаил Христов бе над всички за победителите с 24 точки. Даниел Милчев вкара 17. 16 точки наниза Тодор Колев (5 тройки). Николай Иванов финишира с 14 и 8 асистенции.

За Енигма Любомир Орешаров реализира 22 точки (4 тройки). С 21 приключи Кирил Райков. С по 12 точки останаха Любен Пасков и Кристиян Кирилов (8 борби).

Миньор 2015 остава начело в класирането и единствен без загуба, след като взе дербито със Спортист Своге с 99:85 за 11-тата си поредна победа.

Още през първата четвърт тимът от Перник дръпна с двуцифрена преднина, а след края й водеше с 33:29. Разликата на няколко пъти ставаше 11 през втория период, но Спортист успя да изравни в края на полувремето, преди кош със сирената на Георги Бързаков да изведе отново отбора му напред при 55:53. Баскетболистите на Емил Горанов стигнаха до обрат след паузата, но не успяха да задържат дълго водачеството си и преди решителната четвърт предимството отново бе за опонента им – 84:77. Последната част бе белязана с доста повече пропуски и от двата тима, но този от Перник продължи да увеличава аванса си и спечели.

Георги Бързаков завърши с 34 точки и 7 борби за Миньор 2015. Кристиян Ставрев го последва с 20. 14 точки регистрира Мартин Мандалски. Милен Дудев оформи дабъл-дабъл – 10 и 12 асистенции.

Дабъл-дабъл от 28 точки и 13 борби за Спортист направи Дамян Стоянов. Борис Матраков записа 19. 16 точки и 9 борби остави срещу името си Симеон Ценов. Иван Ценов остана с 15 и 7 борби.