8.3 C
НачалоБългари в чужбинаПавлин Иванов на ниво, но Сибиу загуби в Румъния

Павлин Иванов на ниво, но Сибиу загуби в Румъния

Гардът остави срещу името си в статистиката 13 точки в дуела с Вълча

Павлин Иванов и Сибиу загубиха за четвърти път в Румъния през 2023/2024. Гардът и неговите съотборници отстъпиха на Вълча с 69:80 като гости в среща от 10 кръг в група B на шампионата на северната ни съседка.

Павлин Иванов и този път бе сред най-добрите за Сибиу, като се отчете с 13 точки, 2 борби и 2 асистенции за 34 минути в игра. При стрелбата си капитанът на националния ни отбор бе 3/7 от далечна дистанция и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Рареш Ута завърши с 19 точки и 5 борби за гостите.

Стефон Брънч бе над всички за Вълча с 24 точки и 7 борби.

Сибиу има в актива си и 5 победи, което му отрежда четвърто място в класирането на група Б на румънския елит. На 2 декември Павлин Иванов и компания ще играят срещу Орадея.