НачалоБългарияОспорвани мачове и драматични обрати в ББЛ А група

Оспорвани мачове и драматични обрати в ББЛ А група

Победи за Академик-2, ИУ, Видабаскет и Правец

Интрига до последно и драматични обрати имаше в някои от двубоите от ББЛ А група, които се изиграха в миналата неделя.

В най-драматичния мач от регион Юг, Академик-2 направи драматичен обрат срещу 3.6.9 Баскетболен клуб, побеждавайки с 81:79 в зала „Дружба“ в Хасково. След сравнително равностойни минути на пловдивското дерби, отборът на 3.6.9 дръпна с 24:15, но на почивката съперникът му намали до 31:37. Символичните гости отново започнаха да увеличават разликата след паузата и малко преди края на третата четвърт тя достигна 20 точки. Академик обаче се вдигна на силен финален щурм и не само че заличи пасива си, а след кош на Илиян Илиев 17 секунди преди края измъкна успеха.

Именно Илиев бе най-резултатен за победителите с 29 точки (7 тройки). Георги Инджов записа 23 точки, 8 борби и 6 асистенции. Кристиян Александров вкара 12 точки, а 13 борби овладя Димитър Стамов. За съперника Робърт Радев се отчете с 27 точки, 8 борби, 7 асистенции и 7 откраднати топки. Христо Георгиев регистрира 16.

Видабаскет се наложи над Чавдар Троян със 71:58 в мач от регион Център. В своето завръщане при мъжете след кратко отсъствие, видинчани водиха през цялото време, но в третата четвърт допуснаха изравняване за кратко. Чавдар обаче не стигна до пълен обрат и така победата остана за Видабаскет.

Юлиян Цветков вкара 32 точки за победителите. 17 и 11 борби добави Никола Емилов, а дабъл-дабъл – 14 и 11 борби оформи Теодор Киров. За Чавдар Камен Пенчев отбеляза 18 точки. Радослав Кочев приключи с 16 и 15 борби. Славян Лишев остана с 12 точки.

Източната ББЛ А група започна с драма с продължение, в който ИУ победи у дома Светкавица с 91:86. Варненци пропиляха аванс от 24 точки, но все пак измъкнаха успеха след добавени пет минути. Резултатът в редовното време бе 76:76, след като ИУ изпусна инициативата от страхотна първа част, позволи гостите да гонят обрат, а в края допусна изравняване. Димитър Янчев реализира 27 секунди преди сирената за равенство и даде шанс на Светкавица. В продължението обаче ИУ отново вдигна глава и стигна до успеха.

Петър Христов достигна до дабъл-дабъл от 23 точки и 22 борби за ИУ. 20 отбеляза Александър Подскокчиев, а Емил Михалев записа 16 и 13 борби. Димитър Янчев вкара 37 за Светкавица. 20 добави Ивайло Тодоров. Антон Диков приключи с 13 точки.

В единствения двубой, изигран в регион Запад, Правец надви Спартак Сандански с 63:53 в столичната зала „Свети Георги“. Баскетболистите на Иван Коцев изоставаха до средата на първата част, но в края й обърнаха и дръпнаха с 24:15. Играта продължи кош за кош, а на почивката разликата стана двуцифрена – 41:29. Спартак опита да обърне развоя през второто полувреме, но не успя да се доближи на повече от 5 точки и победата отиде за Правец.

Николай Иванов отбеляза 16 точки за успеха. С 15 се отчете Здравко Христов, а до дабъл-дабъл от 10 точки и 13 борби достигна Данаил Христов. За съперника Даниел Делев реализира 14 точки плюс 9 борби. С 10 точки остана Никола Кольов.