НачалоБългарияОспорвани мачове в ББЛ А група

Оспорвани мачове в ББЛ А група

Успехи записаха Бавни и яростни, Хебър и Шоутайм

Много оспорвани мачове в ББЛ А група се изиграха в неделния ден.

В най-интересния двубой от регион Център Бавни и яростни се наложи над Вихър Айтос със 79:77 на негов терен. Тимът от Плевен стартира много силно срещата и след първата четвърт вече имаше двуцифрена преднина при 29:18. Гостите поддържаха аванса си до края на третата част, когато обаче Вихър обърна за 61:60. Последва серия от обрати, като Бавни и яростни все пак успя да измъкне успеха в последните минути. Интересното е, че двата тима овладяха по 50 борби, като най-сериозното предимство на победителите бе при наказателни удари (24/36 срещу 15/28).

По 22 точки за миналогодишния шампион в региона отбелязаха Денислав Трифонов и Венцислав Георгиев (18 борби). Максим Генов е с 16 точки и 9 борби, а 10 точки, 9 борби, 8 асистенции и 8 грешки има Цветан Тодоров. За домакините над всички с 32 точки и 15 борби бе Стоян Милчев. Георги Стоянов завърши с 18 точки и 8 откраднати топки, а по 11 точки отбелязаха Александър Коешинов и Андрей Илиев (8 борби).

Не по-малко драма имаше и в регион Запад, където Хебър победи Енигма Фойерверк с 91:86 след продължение в зала „Локомотив“ в София. Столичният тим поведе с двуцифрена разлика само за няколко минути, но след първата част съперникът му обърна за 22:20. Втората четвърт също бе много оспорвана, като на почивката Хебър отново имаше минимален аванс при 38:34. След паузата отборът на Веселин Веселинов дръпна с 11 точки, но Енигма бързо стигна до нов обрат, като преди последната четвърт резултатът бе равен – 58:58. По-малко от седем минути преди края отборът на Георги Давидов се откъсна с 10 точки и по всичко изглеждаше, че ще спечели мача. В самия край обаче Хебър успя да изравни и да прати мача в продължение, където измъкна успеха.

Станислав Славейков направи дабъл-дабъл за победителите от 27 точки и 13 борби. Стоян Петков се отчете с 23 точки и 9 борби. Герасим Николов има 12 точки и 8 борби, а 10 точки записа Боян Тенев. Над всички за Енигма бе Красимир Петров с 37 точки и 11 борби. Виктор Германов добави 20 точки, с 10 е Иво Славчев.

В единствения двубой от регион Изток, който се изигра, Шоутайм надви Светкавица с 94:80 в залата на Икономическия университет във Варна. Двата отбора многократно си разменяха водачеството през първото полувреме, като на почивката съставът от Търговище водеше с 44:42. Тимът поддържаше крехък аванс след паузата, но без да успее да натрупа солидна преднина и преди заключителната четвърт авансът му бе 6 точки. Шоутайм обаче изигра много силна последна час, която спечели с 36:16, а с това си осигури и крайния успех.

Красимир Димитров завърши с 27 точки, 7 борби и 7 асистенции за победителите. Пламен Илиев реализира 20 точки, с 16 е Никола Николов, 13 има Милен Чолаков, а 11 добави Павел Георгиев. За Светкавица Димитър Янчев записа 22 точки. Калоян Стоянов се отчете с 19 точки и 14 борби, Сарухан Акифов вкара 15 точки със 7 грешки, с 10 е Тодор Стоянов.