12.8 C
НачалоБългарияНационалите до 16 г. дадоха старт на европейското в Румъния с победа...

Националите до 16 г. дадоха старт на европейското в Румъния с победа (видео)

Кадетите изнесоха силно второ полувреме срещу Нидерландия

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Националният ни отбор за кадети започна с победа участието си на европейското първенство, Дивизия Б в Румъния. В Питещ селекцията на Стойо Чолаков се наложи над Нидерландия с 63:47 в първия си мач от група D.

НАЙ-ДОБРИ: Ивайло Скрински отбеляза 18 точки за България, допълнени от 5 асистенции. Александър Божков добави 12. Стефан Касабов (5 борби) и Даниел Хинков (9 борби) вкараха съответно по 9 и 8 точки.

Джаро Бернардина бе най-резултатен за Нидерландия с 13 точки и 7 борби.

КЛЮЧЪТ: Съперникът имаше крехък аванс от 1 точка след едно полувреме игра – 27:26. След паузата обаче „лъвчетата“ взеха нещата в свои ръце и направиха обрат, спечелвайки третия период със 17:8, за да излязат напред с 43:35. В последните 10 минути Нидерландия намали пасива си до 4 точки, но нашите не дадоха лидерството и чрез Ивайло Скрински и Александър Божков стигнаха до успеха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Утре (5 август) от 18.00 ч. националите до 16 г. ще играят срещу Португалия.