13.5 C
НачалоБългарияМиньор 2015 и Шоутайм с нови победи в ББЛ А група

Миньор 2015 и Шоутайм с нови победи в ББЛ А група

Общо осем мача от всички региони се изиграха през уикенда

Миньор 2015 и Шоутайм продължават без загуба от началото на сезона в ББЛ А група. Общо осем мача от всички региони се изиграха през уикенда.

Миньор 2015 записа осма поредна победа след драматичен обрат срещу друг от водещите отбори на Запад Балкан-2 със 75:69 в зала „Борис Гюдеров“ Перник.

След равностойни първи пет минути от срещата, ботевградчани започнаха да трупат преднина и още преди края на първата част я направиха двуцифрена. Във втория период авансът им достигна до 15 точки, а почивката дойде при 42:31. За Миньор второто полувреме стартира обещаващо, със серия от 9-0, което заличи разликата, а малко преди края на четвъртината дойде и пълният обрат при 51:50. Балкан-2 обаче реагира бързо и се върна напред, но с почти минимално преимущество – 56:53. Размяната на кошове продължи в последната част, преди три минути до края Миньор да поведе с 4 точки. Илиян Пищиков остави интрига до последно със своите тройки, но от другата страна тимът му не намери решение за пробивите на Миньор. Не мина и без грешки, нерви и нарушения, а Георги Бързаков подпечата успеха на своите с последните 9 точки за Миньор в мача.

Георги Бързаков завърши с 34 точки за Миньор 2015. 17 точки с 11 борби добави Христо Гатев. 13 вкара Драгомир Енчев. За Балкан-2 Илиян Пищиков приключи с 28 и 7 борби. Александър Гавалюгов отбеляза 20. 11 борби грабна Михаил Гавазов.

На Изток Шоутайм също остава непобеден, след като спечели убедително мача с Шумен-2 с 96:67. Дерби се получи само в първите няколко минути, когато играта вървеше кош за кош. Варненският състав натисна газта в края на първата четвърт и се откъсна с 10 напред, след 5 поредни точки от Красимир Димитров. Във втория период разликата скочи до 19 точки, а въпреки опитите на Шумен да навакса, почивката дойде при двуцифрена дистанция – 49:36. Нищо не се промени и в третата част, като най-малкото, до което свалиха гостите, бе 12 точки. Серия от 8-0 за Шоутайм в края на четвъртината направи вече разликата над 20 точки.

26 точки за Шоутайм реализира Димитър Найденов. 25 с 10 борби и 5 асистенции добави Красимир Димитров. Милен Чолаков се отчете с 13 точки, 8 борби и 6 асистенции. За Шумен-2 23 точки с 10 борби записа Росен Иванов. 13 допълни Станислав Банков. 11 регистрира Бараш Мустафа.

В среща от регион Юг Вихър Айтос надви Академик Пловдив-2 с 86:70 в зала „Дружба“, в Хасково и го изравни с баланс 4-3. След няколко смени на водачеството през първата част, в края й баскетболистите на Дечо Коешинов дръпнаха с 24:15. Те поддържаха аванс от няколко точки и през втория период, а на почивката се оттеглиха при 38:30 в своя полза. Разликата достигна 21 след паузата, но преди последната четвърт пловдивският тим намали за 54:67. До края обаче Вихър продължи да поддържа двуцифрена преднина и нямаше проблем да спечели.

Стоян Милчев бе над всички за победителите с 33 точки. С 23 приключи Стоян Петков, като и двамата овладяха по 11 борби. Дабъл-дабъл оформи и Симеон Апостолов – 15 точки и 10 борби. За Академик-2 Махмут Давидов се отчете с 22 точки и 12 борби. Кръстомир Михов записа 19 точки и 7 борби. С 13 точки остана Йоанис Кикрилис.

Чавдар Троян спечели дербито с Чардафон в регион Център на ББЛ А група, побеждавайки го с 87:54 в зала „Орловец“ в Габрово. Цялата първа четвърт вървеше кош за кош, а след 10 минути игра баскетболистите на Лъчезар Диков поведоха с 16:14. Играта продължи да бъде сравнително равностойна и в началото на втория период, след което обаче Чавдар вкара 15 безответни точки и на почивката водеше с 42:30. Резултатността бе доста ниска след паузата, но преди последната четвърт авансът на тима от Троян отново бе солиден – 57:37. В оставащото време разликата в полза на гостите продължи да расте и те спечелиха убедително.

Николай Маринов се включи от пейката за Чавдар с 18 точки и 9 борби. Даниел Петков записа 17 и 7 борби. По 12 точки вкараха Камен Пенчев (7 борби) и Радослав Кочев (11 борби). Мариян Хубанов и Габриел Йонков добавиха по 10 точки. За Чардафон единствено Манол Тончев завърши с двуцифрен актив – 14 точки.