събота, май 11, 2024
НачалоНБАМилуоки порази Бруклин (видео)

Милуоки порази Бруклин (видео)

Стив Неш бе изгонен за първи път в треньорската си кариера

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Милуоки продължава без загуба в НБА. Пред своята публика Бъкс се справиха с Бруклин със 110:99. Поражението пък бе трето за „мрежите“ в лигата през 2022/2023.

И ОЩЕ: Стив Неш бе изгонен за първи път в треньорската си кариера в НБА. Наставникът на Нетс изрази бурно недоволството си, след като Янис Адетокунбо бутна Пати Милс, но фаул не бе отсъден. След реакцията си 48-годишният канадец получи две поредни технически нарушения.

НАЙ-ДОБРИ: Янис Адетокунбо наниза 43 точки за Милуоки, като 34 от тях бяха реализирани през второто полувреме, след 10/14 при стрелбата си от линията за изпълнение на наказателни удари. Освен това, гръцкият национал допълни сметката си с 14 борби и 5 асистенции.

От неговите съотборници Боби Портис оформи дабъл-дабъл – 20 и 11 борби. Жрю Холидей се отчете с 15 и 7 борби.

Кевин Дюрант бе най-резултатен за Бруклин с 33 точки и 6 борби. Кайри Ървинг вкара 27 плюс 9 борби. Ройс О`Нийл остана с 12 точки.

КЛЮЧЪТ: Малко преди Стив Неш да бъде изгонен 4 минути преди края на третия период Бруклин имаше аванс от 4 точки за 66:70. След това обаче домакините взеха нещата в свои ръце и до края на двубоя реализираха 44 точки срещу 29 за съперника.

КАКВО ПРЕДСТОИ: В събота сутрин Милуоки ще изиграе третото си домакинство, а негов съперник ще бъде Ню Йорк. Ден по-рано Бруклин ще приеме Далас.