петък, май 3, 2024
НачалоНБАЛейкърс си върнаха на Шарлът (видео)

Лейкърс си върнаха на Шарлът (видео)

Леброн Джеймс наниза 43 точки за "езерняците"

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Леброн Джеймс навъртя 43 точки срещу Шарлът и се доближи на по-малко от 500 точки от рекорда на легендата Карим Абдул-Джабар. 4-кратният шампион в НБА изведе своя Лос Анджелис Лейкърс до победа над Хорнетс със 121:115 като гости.

И ОЩЕ: По този начин „езерняците“ си отмъстиха на съперника за загубата през миналия месец у дома със 130:134.

НАЙ-ДОБРИ: Леброн Джеймс остави на сметката на тима от Ел Ей още 11 борби, 6 асистенции и 1 открадната топка за 40 минути в игра. При стрелбата си той бе 16/21 от средно разстояние и 11/15 от фаул линията.

От неговите съотборници Томас Брайънт също стигна до двойните показатели – 18 и 15 борби. По 15 точки вкараха Денис Шрьодер и Ръсел Уестбрук, като вторият добави към статистиката си 6 борби и 7 асистенции.

Тери Розиър бе най-резултатен за Шарлът с 27 точки. ЛаМело Бол финишира с 24, 7 борби и 6 асистенции. Мейсън Плъмли остана с 18 точки и 14 борби.

КЛЮЧЪТ: Гостите имаха аванс от 24 точки през третия период, но допуснаха той да бъде намален до 113:117 в последната минута на двубоя. Леброн Джеймс обаче взе нещата в свои ръце и с четири поредни успешни наказателни удара осигури победата на Лейкърс.