вторник, април 30, 2024
НачалоБългари в чужбинаКостадинов и Аликанте не успяха в Испания

Костадинов и Аликанте не успяха в Испания

Крилото с 9 точки срещу Форка Лейда

Константин Костадинов и Аликанте претърпяха четвърто поражение в последните си пет двубоя в испанската лига LEB Oro. Крилото и колегите му загубиха от Форка Лейда със 77:91 като гости в мач от 30 кръг.

Българинът финишира с 9 точки, 6 борби, 1 открадната топка и чадър за 26 минути в игра за Аликанте. При стрелбата си Константин Костадинов бе 4/6 от средно разстояние и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите колеги Брад Дейвисън вкара 19 точки.

С по 17 точки за Форка Лейда се разписаха Диого Брито и Камерън Крутвиг, като последният овладя и 9 борби.

Аликанте е с баланс от 18-12 и се намира на осмо място в класирането на лига LEB Oro. На 19 април Константин Костадинов и компания ще играят срещу Лейма Коруня.