6.8 C
НачалоБългари в чужбинаИван Алипиев, Борислав Младенов и Латина със загуба в Италия

Иван Алипиев, Борислав Младенов и Латина със загуба в Италия

Тимът на двамата българи претърпя поражение от Урания Милано

Латина на Иван Алипиев и Борислав Младенов загуби за пети пореден път в Италия през този сезон. Тимът на двамата българи претърпя поражение от Урания Милано с 82:96 като гост в мач от 5 кръг на регион Зелен на Серия А2.

Иван Алипиев отново бе сред най-добрите за Латина, вкарвайки 12 точки плюс 5 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка за 34 минути. При стрелбата си крилото бе 3/6 от средна дистанция и 2/4 от тройката.

Борислав Младенов се включи от пейката и се задържа в игра 25 минути. В тях националът се отчете с 4 точки, 5 борби и 2 чадъра, след като бе 1/3 зад дъгата и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От техните съотборници Франк Гейнс реализира 21 точки.

За Урания Милано Йон Лупусор се разписа с 23 точки и 5 борби.

Латина все още е без успех в своя регион. На 28 октомври отборът на Иван Алипиев и Борислав Младенов ще бъде домакин на Трапани.