5.3 C
НачалоЕвропаЗенит не се предаде пред Анадолу Ефес (видео)

Зенит не се предаде пред Анадолу Ефес (видео)

Селекцията от Санкт Петербург спечели за пети път в последните си шест мача в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Зенит ликува за пети път в последните си шест мача в Евролигата. Селекцията на Шави Паскуал надделя над Анадолу Ефес с 85:78 у дома в първия двубой от 21 кръг. Селекцията от Санкт Петербург вече има баланс от 13-6, докато турският гранд има 11 успеха и 10 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Уил Томас завърши с 14 точки за Зенит. Кевин Пангос и Остин Холинс добавиха по 13. Андрей Зубков се отчете с 12 точки.

Василие Мицич бе най-резултатен за Анадолу Ефес с 23 точки и 5 борби. Шейн Ларкин остана с 20 и 5 асистенции. Дебют с екипа на турския тим направи Джанан Муса, който игра 2 минути и овладя 2 борби.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Руснаците си осигуриха комфортна преднина след едно полувреме игра за 53:31. След паузата Ефес намали пасива си до 5 точки, но домакините издържаха на натиска.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 26 януари Зенит ще гостува на Барселона, а Анадолу Ефес ще приеме Цървена Звезда.