6.8 C
петък, април 26, 2024
НачалоБългари в чужбинаДий Бост и Монако продължават с победите във Франция (видео)

Дий Бост и Монако продължават с победите във Франция (видео)

8 точки за гарда срещу Булон-Левалоа

Дий Бост и Монако спечелиха за четвърти пореден път във Франция. Американецът с български паспорт и тимът му биха Булон-Левалоа с 85:78 като гости в мач от 31 кръг в елитната ПРО А.

Гардът остави срещу името си в статистиката за Монако 8 точки, 2 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка за 24 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си националът бе 2/6 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Маркъс Найт вкара 18 точки.

Томер Гинат бе най-резултатен за Булон-Левалоа с 18 точки и 5 борби.

Монако е с баланс от 15-2 и заема първо място в класирането на ПРО А. На 23 април Дий Бост и компания ще играят срещу Страсбург.