6.8 C
НачалоБългари в чужбинаГергана Иванова над всички за ЕЛТЕ Беак в Унгария

Гергана Иванова над всички за ЕЛТЕ Беак в Унгария

Гардът се отчете с 18 точки за ЕЛТЕ Беак срещу Лудовика

Гергана Иванова и ЕЛТЕ Беак не успяха за десети път в Унгария през този сезон. Българката и съставът й загубиха от Лудовика Ксата със 78:96 при визитата си в мач от 18 кръг в местния шампионат при дамите.

Националката поведе колоната на реализаторите за ЕЛТЕ Беак, като се разписа с 18 точки, 9 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 23 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си гардът бе 4/9 от средно разстояние, 2/3 за три точки и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Изиграхме ужасен мач, който загубихме през второто полувреме. Оставихме съперника да вкара много точки, близо 50. Това е много и е наш основен проблем. Нищо от защитата ни проработи„, сподели Гергана Иванова.

За Лудовика Ксата Дорина Селе отбеляза 25 точки плюс 7 борби.

ЕЛТЕ Беак има на сметката си и 8 победи, като заема седмо място в класирането. На 29 януари Гергана Иванова и отборът й ще имат за съперник Дьор.