сряда, май 1, 2024
НачалоНБАБруклин свали Маями от върха на Изток (видео)

Бруклин свали Маями от върха на Изток (видео)

"Горещите" допуснаха четвърто поредно поражение в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Бруклин спечели за трети път в последните си четири мача в НБА, след като се наложи над Маями със 110:95 като гост. Това бе четвърто поредно поражение за „горещите“, които сдадоха върха в Източната конференция.

НАЙ-ДОБРИ: Кевин Дюрант завърши с 23 точки и 5 асистенции за Бруклин. Сет Къри добави 17. Андре Дръмънд оформи дабъл-дабъл – 13 точки и 11 борби.

Бам Адебайо бе най-добър за Маями с 14 точки и 6 борби. С по 13 останаха Тайлър Хиро и Макс Струс.

КЛЮЧЪТ: Нетс взеха нещата в свои ръце през втория период, в който навъртяха 40 точки срещу 21 за съперника. Така „мрежите“ взеха преднина от 21 точки на голямата почивка за 67:46.

И ОЩЕ: Изоставането на Хийт в един момент от двубоя достигна до 37 точки, което бе най-големият им дефицит през този сезон. В този мач Маями бе воден от помощник-треньора си Крис Куин, който седна на пейката вместо Ерик Спoлстра, отсъстващ по лични причини.