петък, май 3, 2024
НачалоНБАБостън не остави шансове на Денвър (видео)

Бостън не остави шансове на Денвър (видео)

Селтикс с победа №44 в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Бостън триумфира за осми път в последните си девет мача в НБА. „Келтите“ се справиха с Денвър със 124:104 като гости, за да достигнат до общо 44-ти успех в лигата през 2021/2022.

НАЙ-ДОБРИ: Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун завършиха с по 30 точки и 6 борби за Бостън. Пейтън Причард добави 17. Грант Уилямс се отчете с 13 точки и 6 борби.

Никола Йокич бе най-резултатен за Денвър с 23 точки и 8 борби. Арън Гордън се разписа с 13. ДеМаркъс Казънс остана с 12 точки.

КЛЮЧЪТ: Бостън бе по-точен в стрелбата от игра през първото полувреме – 64.3% срещу 30.6% за съперника. В края на третата четвърт гостите дръпнаха с 90:62 и оттам връщане нямаше.

И ОЩЕ: „Келтите“ демонстрираха успеваемост в стрелбата от средно-далечно разстояние – 57.3%, включително 19/40 зад дъгата, срещу 40.2% за Нъгетс. Освен това, Джейсън Тейтъм и компания нямаха пропуск от фаул линията – 11/11, като направиха и общо 29 асистенции.