петък, април 26, 2024
НачалоНБАБостън извади ударно нападение срещу Денвър (видео)

Бостън извади ударно нападение срещу Денвър (видео)

5 поред за "келтите" в НБА след 16 тройки

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Бостън заложи на нападението, за да спре Денвър и MVP в НБА от миналия сезон Никола Йокич след 131:112 у дома. По този начин „келтите“ удължиха серията си от победи в лигата през 2022/2023 до 5 поред.

НАЙ-ДОБРИ: Джейсън Тейтъм изигра своя трети пореден мач за Селтикс с 30 и повече точки в НБА, финиширайки с общо 34 плюс 8 борби и 5 асистенции. Джейлън Браун добави 25 точки, 8 борби и 8 асистенции. Ал Хорфърд приключи с 21 и 7 борби.

Никола Йокич бе най-добър за Денвър с 29 точки и 8 борби. Арън Гордън се разписа със 17 и 7 борби. Брус Браун оформи дабъл-дабъл – 16 точки и 10 борби, като направи и 6 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Нъгетс намалиха пасив от 18 точки от първото полувреме до 85:87, но Бостън не се огъна и се изстреля напред със 111:95. Домакините решиха всичко в последната четвърт със серия от 11-3 за 127:109, което се оказа достатъчно за победата.

И ОЩЕ: Бостън финишира с успеваемост в стрелбата от игра 55.5%, включително 16 тройки от 37 опита.

КАКВО ПРЕДСТОИ: След по-малко от 24 часа Бостън ще излезе срещу Детройт, докато в неделя Денвър ще гостува на Чикаго.