20.2 C
НачалоБългарияБалкан със златото при юношите до 19 г.

Балкан със златото при юношите до 19 г.

Във финала "зелените" победиха Левски

Балкан е новият шампион за юноши до 19 години на България. Ботевградчани спечелиха титлата през 2022/2023 след здрава битка с Левски в „Арена Ботевград“ и успех във финала с 84:74. Мачът бе повторение на двубоя за Купата на БФБаскетбол за тази възраст, в който отново триумфираха „зелените“.

Иво Корестилов изигра нов силен мач за Балкан, като финишира с 27 точки и 12 борби. С 20 и 10 борби се отличи Стефан Михайлов, който стана и MVP на финала. 12 вкара Илиян Пищиков, а 10 – Михаил Гавазов. Александър Гавалюгов завърши с 13 точки и 10 асистенции.

За Левски 17 точки наниза Марио Боянов, с 18 се включи Максим Бочев. По 13 вкараха Красимир Петров и капитанът Момчил Кадиев.

Рилски спортист заслужи третото място и бронзовите медали след победа със 113:84 срещу Академик Пловдив. Нов впечатляващ мач изигра Христо Бъчков, който се отчете с 30 точки, 17 борби и 9 асистенции за коефициент 48. С 19 точки се отличи Кристиян Русинов, а 18 – Николас Дуйнов, 13 – Илия Младенов и 11 – Георги Караджинов. За пловдивчани отново лидери бяха Кръстомир Михов и Йоанис Кикрилис. Михов завърши с 30 точки, 15 борби и 7 асистенции. Кикрилис добави 25 точки. С 11 се включи Георги Инджов, а 10 – Калоян Радичев.

БУБА Баскетбол се класира на пето място в държавното първенство за юноши до 19 години за сезон 2022/2023. Момчетата, водени от Борис Бракалов, победиха ЦСКА в последния си мач в „Арена Ботевград“ с 95:73. Христо Тодоров бе най-резултатен за успеха с 25 точки, 17 добави Иван Димитров. По 11 нанизаха Даниел Делев (14 борби) и Владимир Маринов, а с 10 се отличи Никола Кольов. За ЦСКА 25 точки наниза Александър Александров (11 борби), а по 15 вкараха Мартин Русев (10 асистенции) и Владимир Нанкински.

Доростол заслужи седмата позиция в крайното класиране. Силистренци записаха първи успех след 72:66 срещу Дунав Русе в повторение на финала за трето място на турнира за Купата на БФБаскетбол в София. Михаил Калинов завърши с 31 точки за победителите. Михаил Йорданов добави 13, а 11 – капитанът Преслав Димов. За тима от Русе капитанът Теодор Трифонов завърши с 24 точки и 16 борби. 20 наниза Иван Живков, а 13 – Антоан Виденов.