сряда, май 8, 2024
НачалоБългарияБалкан издържа срещу Шумен на старта на 2023/2024 в НБЛ (видео)

Балкан издържа срещу Шумен на старта на 2023/2024 в НБЛ (видео)

Майки Диксън даде тон на шампионите с 29 точки

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Балкан започна защитата на титлата си в НБЛ с победа. Пред своите фенове в „Арена Ботевград“ отборът на Петър Златанович отказа Шумен с 88:83 в първия мач за 2023/2024 в шампионата при мъжете.

НАЙ-ДОБРИ: Майки Диксън даде тон на Балкан с 29 точки. По 14 добавиха капитанът Димитър Димитров и Николай Грозев, като първият грабна и 9 борби. Карл-Йохан Липс и Илиян Пищиков регистрираха по 12 точки, като естонецът допълни сметката си и с 6 борби.

Брайън Камерън бе най-добър за Шумен с 22 точки и 6 асистенции. Уилфред Ликей оформи дабъл-дабъл – 21 и 12 борби. Дейвид Ролинс остана с 16 точки и 8 борби.

КЛЮЧЪТ: Само точка бе преднината на Балкан в края на първото полувреме след 40:39. След паузата надлъгването продължи преди шампионите да достигнат до аванс от 8 точки за 51:43 след успешни акции на Майки Диксън, Карл-Йохан Липс и Девин Харис. Гостите се върнаха в играта със серия от 8-0, дело на Росен Иванов, Ивайло Тонев и Уилфред Ликей, за да фиксират равенство за 53:53. Майки Диксън и Илиян Пищиков все пак върнаха лидерството на домакините за 67:65. В последните 10 минути Николай Грозев и Димитър Димитров изстреляха Балкан до преднина от 11 точки, но „жълто-зелените“ се вдигнаха на щурм и сведоха пасива си до 5 точки. За повече нямаше време.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 15 октомври Балкан ще гостува на Левски от 13.00 ч. в зала „Триадица“, докато ден по-рано от 18.00 ч. Шумен ще приеме Берое.