събота, май 4, 2024
НачалоБългарияЦСКА се справи с Ямбол у дома (видео)

ЦСКА се справи с Ямбол у дома (видео)

"Червените" потеглиха с победа през 2023/2024 в НБЛ

КАКВО СЕ СЛУЧИ: ЦСКА постави успешно начало на сезона в НБЛ. На свой терен отборът на Росен Барчовски победи Ямбол с 80:62 в мач от 1 кръг в родния елит през 2023/2024.

НАЙ-ДОБРИ: Маркъс Хамънд завърши със 17 точки и 5 асистенции за ЦСКА. Кейлъб Уесън бе много полезен и оформи дабъл-дабъл – 16 и 11 борби. С по 13 точки се отчетоха Венцислав Петков (5 асистенции), Георги Боянов (6 борби) и Александър Радукич (6 борби).

Геди Йозапайтис бе най-резултатен за Ямбол с 18 точки. Тайлър Къри вкара 16 плюс 8 борби. Александър Матушев остана с 13 точки.

КЛЮЧЪТ: Двата отбора бяха близо до това да се оттеглят при равенство в резултата след едно полувреме, но кош на Венцислав Петков секунди преди края на втория период фиксира 37:35 в полза на ЦСКА.

След паузата „червените“ започнаха със серия от 11-0, дело на Маркъс Хамънд, Кейлъб Уесън и Александър Радукич, за да излязат напред с 48:35. Въпреки усилията на Геди Йозапайтис, Шакил Уолтърс, Николай Михайлов и Александър Матушев, ЦСКА държеше лидерството като сложи край на третия период при 62:45 в своя полза. През последните 10 минути домакините не изпуснаха инициативата и стигнаха до успеха с крайното 80:62.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 14 октомври ЦСКА ще гостува на Академик Пловдив от 18.00 ч., докато същият ден Ямбол ще бъде домакин на Черно море Тича от 18.00 ч.