7.1 C
събота, май 11, 2024
НачалоЕвропаБалкан запази шансове за участие във Финалната четворка на Балканската лига (видео)

Ботевградчани загубиха с 2 точки в Прищина

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Балкан стартира със загуба участието си на 1/4-финалите в Delasport Балканска лига. Отборът на Небойша Видич не успя срещу Сигал Прищина след 83:85 като гост в първия мач между двата отбора от тази фаза на турнира.

НАЙ-ДОБРИ: Димитър Димитров отбеляза 20 точки за Балкан. Амад Рори добави 19, 7 борби и 5 асистенции. Крисчън Джоунс оформи дабъл-дабъл – 13 точки и 10 борби.

Уендъл Мичъл бе най-добър за Сигал Прищина с 19 точки и 5 асистенции. ДеКуан Кук се разписа с 15 и 7 борби. Йетмир Зекири остана с 14 точки.

РАЗВИТИЕТО: Домакините си осигуриха двуцифрена преднина в края на първата част след 35:25. До почивката Балкан се окопити и чрез Димитър Димитров, Амад Рори, Крисчън Джоунс и Крис Минков се доближи за 44:51. След паузата ботевградчани сведоха пасива си до 1 точка след успешни акции на Крисчън Джоунс, Дерик Маркс и Амад Рори. Сигал отговори чрез Девин Томас, Уендъл Мичъл и Мухамедали Янжева за 62:55. Илиян Пищиков и Крисчън Джоунс отново доближиха Балкан след 66:69. Макар че през последната четвърт гостите изоставаха с 6 точки, те съумяха да стигнат до равенство за 79:79 след кош на Димитър Димитров. Косоварите обаче измъкнаха победата чрез ДеКуан Кук и Уендъл Мичъл, които оформиха крайното 85:83.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Играят се две срещи, като при равенство под внимание се взема точковата разлика. Двубой №2 между Балкан и Сигал Прищина ще бъде на 20 април в „Арена Ботевград“.