5.2 C
НачалоБългари в чужбинаАурора Дезио на Вангелов и Сираков не успя в Италия

Аурора Дезио на Вангелов и Сираков не успя в Италия

Тимът на двамата българи загуби за първи път в Серия Б през новия сезон

Георги Сираков, Николай Вангелов и Аурора Дезио допуснаха първа загуба в Италия през 2021/2022. Българите и отборът им не успяха срещу непобедения Местре със 73:91 като гости в мач от 3 кръг в регион B на Серия Б.

Георги Сираков бе сред най-добрите за Аурора Дезио, като се отчете с 12 точки, 3 борби и 1 асистенция за 30 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си гардът бе 3/4 от средно разстояние и 2/8 за три точки.

Николай Вангелов остави на сметката на гостите 6 точки, 3 борби и 2 асистенции за 21 минути в стартовите пет. Центърът бе 3/4 при стрелбата си за две точки.

Аурора Дезио има в актива си и 2 победи, като заема трето място в своя регион. На 24 октомври Николай Вангелов, Георги Сираков и компания ще спорят със Сан Вендемиано.