13.5 C
НачалоБългарияДва отбора продължават без загуба в регион Център на ББЛ А група

Два отбора продължават без загуба в регион Център на ББЛ А група

Първа победа за Шоутайм на Изток

Два отбора продължават без загуба в регион Център на ББЛ А група след днешните мачове, които се изиграха в зала „Балканстрой“ в Плевен – Чавдар Троян и Бавни и яростни. Първата среща предложи малко повече интрига, поне преди почивката, като в нея Чавдар Троян надигра Дунав Русе с 85:57.

Баскетболистите на Лъчезар Диков поведоха с 16:10 след първата четвърт и въпреки че имаха двуцифрен аванс през втория период, на почивката от него бяха останали едва 2 точки – 33:31. След паузата обаче те отново започнаха да трупат разлика и преди заключителната четвърт се откъснаха с 56:40, а до края направиха успеха си още по-изразителен. Липсата на опит при младия тим на Дунав се оказа решаваща, което личи и от броя на грешките (34 срещу 15), а освен това, троянци демонстрираха и много по-добра игра в подкошието.

Радослав Кочев завърши с 25 точки и 9 борби за победителите, Камен Пенчев вкара 13 точки, 12 има Славян Лишев. За русенци дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби записа Теодор Трифонов. Иван Живков е с 15 точки, а 14 добави Виктор Благословинов.

На Изток днес се проведоха три мача, като шампионът в региона през миналия сезон Шоутайм записа първа победа, след като се наложи над Шабла с 81:66.

Варненският тим на два пъти повеждаше с двуцифрена разлика през първото полувреме, а на почивката бе напред с 33:29. Отборът на Саша Топчов успя да се доближи едва на точка след паузата, но след много силен край на третата част, преди решителния период Шоутайм отново водеше убедително при 56:43. Баскетболистите на Кирил Петров дръпнаха с 23 точки в оставащото време и въпреки че Шабла отново стопи част от разликата, нямаха проблем да спечелят мача.

Красимир Димитров бе най-резултатен за победителите с 20 точки, като овладя и 12 борби. Милен Чолаков също записа дабъл-дабъл – 15 точки и 11 борби, с 14 точки е Никола Николов, а 12 добави Пламен Илиев. За Шабла по 13 точки отбелязаха Илхан Арабаджиев (9 борби) и Ивайло Тодоров, с 12 и 7 борби е Симеон Савов, а Константин Колев се отчете с 11 точки и 7 борби.