11.2 C
НачалоЕвропаАСВЕЛ издържа срещу ЦСКА Москва (видео)

АСВЕЛ издържа срещу ЦСКА Москва (видео)

Четвърта победа за французите в Евролигата през този сезон

КАКВО СЕ СЛУЧИ: АСВЕЛ спечели за четвърти път в Евролигата през 2021/2022. Французите удариха ЦСКА Москва със 70:68 у дома, а успехът им бе подпечетан от кош на Ели Окобо 12 секунди преди края. Селекцията на Ти Джей Паркър има в актива си и 2 загуби, като със същия баланс са и руснаците.

НАЙ-ДОБРИ: Героят за АСВЕЛ Ели Окобо се отчете с общо 14 точки. Йосуфа Фал оформи дабъл-дабъл – 12 и 10 борби. Дейвид Лайти вкара 10 точки плюс 6 борби.

Даниел Хакет бе най-резултатен за ЦСКА Москва с 16 точки. Йоханес Войтман остана с 13 и 6 борби.

И ОЩЕ: Първи точки с екипа на ЦСКА Москва отбеляза Кенет Фарийд. Бившият играч на Денвър в НБА се разписа с 2 точки плюс 2 борби за 9 минути, като бе 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 29 октомври АСВЕЛ ще гостува на Панатинайкос, а ЦСКА Москва ще спори с Монако.