събота, май 4, 2024
НачалоБългарияAкадемик се пребори с Рилски в здрава битка в зала "Сила"

Aкадемик се пребори с Рилски в здрава битка в зала „Сила“

Първа домакинска победа за пловдивчани в НБЛ през 2023/2024

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Академик записа първа домакинска победа в НБЛ този сезон. В своята зала „Сила“ отборът на Йордан Янков надделя над Рилски спортист с 69:65 в последния мач от 7 кръг в родния елит. Пловдивчани са с баланс от 2-5 и са 10-ти, докато селекцията от Самоков е с 3 успеха и 4 поражения на седма позиция.

НАЙ-ДОБРИ: Джъстин Маккол се отчете с 19 точки и 6 борби за Академик Пловдив. Мартин Маринов добави 13 и 5 асистенции. Джералд Лидел финишира с 12 точки и 7 борби. Кръстомир Михов допринесе с 11.

Чавдар Костов бе най-резултатен за Рилски спортист с 15 точки. Деян Карамфилов остана с 13. Дебют направи гардът Майкълин Скот, който остана в игра 16 минути.

И ОЩЕ: Двубоят бе прекъснат за кратко в началото заради часовника за 24 секунди.

РАЗВИТИЕТО: Домакините стигнаха до двуцифрен аванс още през първата част за 17:6, водени от Джъстин Маккол, Джералд Лидел и Мартин Маринов. Рилецо отвърна чрез Чавдар Костов и Мирослав Васов, за да фиксира 15:17. През втория период гостите стигнаха до обрат чрез Крейг Оуен и Мирослав Васов за 26:23. Все пак Академик изравни за 30:30 след тройка на Мартин Маринов. Успешен наказателен удар на Александър Янев върна лидерството на самоковци за 31:30.

След паузата двата тима стояха близо в резултата преди Деян Карамфилов да изведе Рилски напред с 5 точки. Кръстомир Михов и Томислав Минков бяха точни за 46:46 в края на третата четвърт. В последните 10 минути отборите продължиха с надлъгването преди Джъстин Маккол, Йоанис Кикрилис и Мартин Маринов да отбележат за 60:51 в полза на Академик. Деян Карамфилов, Чавдар Костов и Александър Янев от другата страна дадоха нов шанс на отбора на Любо Киров след 62:65. Кош на Тайлър Криймър стигна за 67:62, но тройка на Мирослав Васов върна Рилецо в играта за 65:67. Криймър получи удар в лицето след сблъсък под коша при атака на гостите и напусна терена. Кръстомир Михов не трепна на двата пъти от фаул линията за 69:65 и това бе всичко.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 24 ноември Рилски спортист ще гостува на Левски, докато ден по-късно (б.а. – на 25-ти) Академик Пловдив ще има визита на Миньор 2015.